Was zanteresowało

wtorek, 15 sierpnia 2017

Suzanne Collins - Kosogłos


Opis: Nazywam się Katniss Everdeen. Dlaczego nie zginęłam? Powinnam nie żyć.Katniss Everdeen, dziewczyna, która igra z ogniem, przeżyła Ćwierćwiecze Poskromienia, ale jej dom został w odwecie zniszczony przez Kapitol. Teraz mieszka wraz z matką i siostrą w Trzynastce - legendarnym podziemnym dystrykcie, który wbrew kłamliwej propagandzie przetrwał, a co więcej, szykuje się do rozprawy z dyktatorką władzą.
Katniss, mimo początkowej niechęci, wykończona psychicznie i fizycznie ciężkimi przeżyciami na arenie, zgadza się zostać Kosogłosem - symbolem oporu przeciw kapitalońskiemu tyranowi. Zadanie to jednak nie będzie łatwe, bo dziewczynie przyjdzie się mierzyć nie tylko z żołnierzami znienawidzonego prezydenta Snowa, ale także z własnymi dylematami moralnymi. Czy podczas wojny jest miejsce na uczucia, takie jak miłość lub współczucie? Gdzie leży granica między własnym dobrem a poświęceniem się dla innych? Wreszcie - czy wojna może naprawdę usprawiedliwić nawet najbardziej okrutne postępowanie wobec ludzi?

Kosogłos to kontynuacja bestsellerowych Igrzysk Śmierci oraz w Pierścieniu Ognia - znakomitych powieści Suzanne Collins o totalitarnym państwie Panem i jego mieszkańcach, którzy wzniecili bunt by obalić rządy złowrogiego Kapitolu.Mój opis: Udział w Głodowych Igrzyskach potrafi wykończyć psychicznie, a zwłaszcza wtedy, kiedy brało się w nich udział dwa razy. Trwa wojna, w której zwycięstwem jest wolność spod dyktatury Kapitolu. Katniss musi wziąć w niej udział, żeby podtrzymać zapał do walki, a także uwolnić Peetę z niewoli Snowa, ale za jaką cenę to wszystko? Ktoś musi umrzeć, żeby ktoś mógł żyć. Ostatnia wojna, ostatnia szansa... na wolność.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad...