Was zanteresowało

poniedziałek, 28 sierpnia 2017

Jak napisać sukces??

Moi Drodzy,
Dzisiaj zwracam się do Was z wielka prośbą. Liczę na Wasze wsparcie :)
Kilka lat temu prowadziłam bloga tematycznego o Sadze Zmierzch, który okazał moim prywatnym sukcesem Miał duże zainteresowanie (według mnie). Niestety nie mogę go powtórzyć tutaj, a bardzo bym chciała. Stąd moja prośba do Was. O co chodzi? O czym chcielibyście czytać? Jakie tematy chcielibyście poruszyć? Co chcielibyście zobaczyć? Co robię źle? Nad czym powinnam popracować? Liczę na Waszą pomoc i konstruktywną krytykę. Komentarze typu "powinnaś przestać", "jesteś beznadziejna" będę usuwać, więc negatywne i obraźliwe uwagi możecie sobie darować.
Czekam na Waszą pomoc i Wasze opinie.
Pozdrawiam :)

1 komentarz:

 1. Witaj Ewelino :) Znamy się z Forum vampirediaries24.pl, czytałam tam Twoje opowiadania "Zew przeznaczenia" i "Miłość w mroku". Ostatnio dałaś tam znać, że przenosisz się z twórczością na wattpad, więc po nitce do kłębka ... jestem na Twoim blogu :)
  Jak napisać sukces? - dobre pytanie. Myślę, że gdyby odpowiedź była jednoznaczna dla wszystkich, każdy byłby mega popularny. Ale niestety, sukces to kwestia indywidualna i dla każdego oznacza zapewne co innego. Chociaż sama nie nie jestem bloggerem (zatem co ja tam wiem ;)) pomyślałam, że podsunę Ci kilka rad/wsakazówek, które przyszły mi do głowy, po przejrzeniu zamieszczonych przez Ciebie notek.
  1) TEMAT Prowadziłaś już bloga o Sadze Zmierzch. Miał on konkretną tematykę, idealnie wpasowałaś się w ogólnoświatowy trend powieści o wampirach, co zaowocowało dużą liczbą Twoich Czytelników. Tak samo tutaj, musisz zdecydować, o czym chcesz pisać, bo na razie to jest misz-masz. Lubisz czytać? Super - wrzucaj recenzje przeczytanych książek i to nie tylko tych z listy bestsellerów, ale również mniej popularnych. I jeśli chodzi o recenzje, to mam na myśli TWOJĄ ocenę książki, TWOJE odczucia (nie tylko te pozytywne) po lekturze, a nie streszczenie fabuły, które można znaleźć na stronie dowolnej księgarni. Najważniejsze.... to musi być TWOJA decyzja, o czym piszesz. O książkach, modzie, urodzie, kuchni... Cokolwiek wybierzesz, na pewno znajdziesz Czytelników o podobnych zainteresowaniach.
  2) SYSTEMATYCZNOŚĆ przeglądam wiele różnych blogów, poświęconych różnym tematom (szczególnie lubię te o książkach/pisaniu oraz "włosowe" ;)) i fajnie, kiedy np. co tydzień znajduję nowy wpis. To podtrzymuje więź z odbiorcami. Oczywiście życie pisze własne scenariusze, zdarza się, że człowiek zachoruje, ma nawał pracy itp,itd, i wtedy naturalne, że blog schodzi na dalszy plan. Ale pomijając sytuacje losowe, dobrze mieć jakiś harmonogram, który z jednej strony mobilizuje Ciebie do stworzenia nowego wpisu, z drugiej strony stali Czytelnicy będą wiedzieć, kiedy do Ciebie zaglądać.
  3) AKTYWNOŚĆ u innych. Kiedy już zdecydujesz się na temat swojego bloga, poszukaj innych podobnych, poczytaj zamieszczone na nich wpisy, sama komentuj i zapraszaj do siebie. Zasada,że energia, którą wysyłamy w świat, do nas powraca, naprawdę działa. Raz dzieje się to szybciej, raz wolniej, ale działa.
  4) CIERPLIWOŚĆ Nie od razu Rzym zbudowano, więc nie każdy blog zyska rzeszę Czytelników w miesiąc. Najważniejsze to się nie poddawać i robić to, co się kocha.

  To chyba tyle z mojej strony ;) Na pewno zajrzę do Ciebie za jakiś czas, żeby zobaczyć, czy coś się zmieniło. Pozdrawiam;)

  OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad...