Was zanteresowało

poniedziałek, 18 maja 2015

Suzanne Collins - W pierścieniu ogniaOpis: Czy z iskry wybuchnie pożar? Czy się rozprzestrzeni? Jaka będzie zemsta Kapitolu?


Głodowe Igrzyska wbrew przewidywaniom wygrywa szesnastoletnia Katniss. Wraz z nią po raz pierwszy w dziejach Kapitolu wygrywa je także drugi trybut - Peeta Mellark, z którym Katniss stanowiła parę na arenie parę. Po powrocie do Dwunastego Dystryktu sprawy się komplikują - postawa Katniss podczas igrzysk bardzo nie spodobała się władzom. Komplikuje się także jej życie osobiste - Katniss niełatwo się teraz rozeznać we własnych uczuciach. Polubiła Peetę, ale przecież jest jeszcze Gale - bliski przyjaciel i towarzysz wypraw do lasu na nielegalne polowania.
Tymczasem jednak Katniss i Peeta muszą wziąć udział w odbywającym się po każdych igrzyskach Tournee Zwycięzców i odwiedzić wszystkie dystrykty. Ta podróż uświadamia im, że są ludzie skłonni zbuntować się przeciwko okrucieństwom władzy.
W pierścieniu ognia to drugi po Igrzyskach śmierci tom trylogii, w którym Suzanne Collins opisuje losy Katniss Everdeen - dziewczyny, która nieoczekiwanie staje się symbolem i zarzewiem buntu.

Mój opis: Katniss i Peeta wbrew regułom wygrali igrzyska. Teraz czeka ich Tournee Zwycięzców. A pół roku później mają się odbyć 75 Głodowe Igrzyska czyli Trzecie Ćwierćwiecze Poskromienia. Kto weźmie w nich udział? Kto przeżyje? Wszystko jest w książce, więc zachęcam do przeczytania :)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad...