Was zanteresowało

środa, 14 stycznia 2015

Moje małe piesiątko :*

Hej :)
Chciałabym wam przedstawić mojego pieska. Jest ze mną od ponad pół roku. Ma ledwo ponad rok, jest małym, wesołym i zabawnym kundelkiem. Na imię jej Luna. Przygarnęliśmy ją od cioci (z różnych przyczyn nie mogła tam zostać), ale ogólnie jest ze schroniska.Z wyglądu przypomina liska albo sarenkę, chociaż ma nietoperze uszy. Jest dość nietypowa bo: nie przepada za suchą karmą, lubi ser, marchewkę i interesuje się wszystkim co nie jest psią karmą, nie koniecznie to zjada. Z nią jest jak z dzieckiem, choćby miała to samo co ja swojego nie zje.
Jak to młody piesek lubi się bawić, podgryzać, biegać, skakać, cieszy się jak się do niej mówi, jest strasznym pieszczochem, lubi jak się ją głaszcze, drapie, do przytulanek nie chętna, ale czasem nie ma wyjścia xD

Jest też strasznym tchórzem. Boi się ciemności, ale wtedy kiedy wychodzi na spacer wieczorami, jak większość psów boi się gdy strzelają petardami, weterynarza.

Jak była szczeniakiem też sporo przeszła bo była chora. Do schroniska ktoś podrzucił ją i jej rodzeństwo, po jakiś czasie została sama do adopcji. Ale teraz jest lepiej, weselszego pieska i takiego pieszczocha to jeszcze w domu nie mieliśmy :) Nawet podbiła serce moje taty, co to nie przepada za zwierzętami (lubi tylko te w garnku xD), teraz jest jego "trzecią córunią" xD

Luna lubi spać na łóżku, ze mną albo z moimi rodzicami, bo moja siostra ją ode siebie wygania.
Czasem śpi z wystawionym językiem, a czasem zawijają jej się uszy (do zdjęcia to ja jej zawinęłam).
Ogólnie w mojej rodzinie od zawsze były zwierzęta.

Uważam, że zwierzaki potrafią zmienić życie i dają wiele, wiele, wiele radości, ale to też wielka odpowiedzialność, bowiem zwierze jest jako kolejne dziecko w domu, jak nowy członek rodziny, gdy da im się miłość odwdzięczą się lojalnością i wiernością. Zachęcam do rozsądnych i przemyślanych adopcji.

I na koniec linki:
Krakowskie Towarzystwo Opieki nas Zwierzętami
Krakowskie Schronisko dla Zwierząt

A wy, macie jakieś zwierzaki?? :)

2 komentarze:

  1. Luna jest cudowna, wprost nie mogę się napatrzeć. Jest przesłodka, kiedy śpi :) Też mam pieska, yorka - wabi się Pusiu :) I zgadam się z Tobą w 100% - zwierzak może być członkiem rodziny.

    OdpowiedzUsuń

Zostaw po sobie ślad...