Was zanteresowało

środa, 7 sierpnia 2013

Ciąg dalszy nastąpi?

Nie wkurza was czasem, to że zaczynacie czytać jakąś sagę czy trylogię, dochodzicie do końca pierwszego, drugiego tomu i nie wiecie co będzie dalej, bo nie ma kolejnych części? Mnie to drażni.Zaczęłam czytać kilka trylogii, ale niestety dokończenie ich jest nie możliwe, ponieważ polskie wydawnictwa zaprzestały tłumaczeniu dalszych części. Owszem, są w internecie tłumaczenia wrzucane przez różnych użytkowników (np. na www.chomikuj.pl), ale to nie to samo co książka z oficjalnym tłumaczeniem.
Raz gdy skończyłam czytać drugą część "Dziewczyn z Hex Hall", byłam tak zafascynowana tą serią, że napisałam e-mail do wydawnictwa Otwarte z pytaniem, czy będzie tłumaczona trzecia cześć. Dostałam następującą odpowiedź:

Dzień dobry.

Nasze najbliższe plany wydawnicze nie przewidują wydania trzeciej części "Dziewczyn z Hex Hall". Nie potrafię wiążąco odpowiedzieć czy w ogóle wydamy tę książkę. Gdybyśmy jednak zmienili nasze plany, na pewno będziemy informować o tym na naszej stronie internetowej.
To samo było z drugą częścią "Anioła" autorstwa L.A. Weatherly: 
Szanowna Pani,

dziękujemy za korespodencję. Na chwilę obecną nie mamy informacji aby taka pozycja miała się pojawić w sprzadaży. Zapraszamy do zapoznawania się z naszą ofertą na stronie www.weltbild.pl
Serdecznie pozdrawiam.
Gdzie tu sprawiedliwość? Jak już zaczynają tłumaczyć i wydawać jakąś serię, mogliby skończyć.
Kiedyś myślałam nad tym, żeby zrobić petycje, w końcu w całej Polsce jest cała masa fanów wspomnianych książek i nie tylko, ale nie mam pewności czy ten pomysł by wypalił, dlatego nie wprowadzałam go w życie.
Pewnie większość z Was zgodzi razem ze mną. Jak się coś zaczyna to się to kończy.

Hmm... Ciekawe, czy ktoś z różnych wydawnictw to czyta...
Brak komentarzy:

Prześlij komentarz

Zostaw po sobie ślad...